קדיש

אמירת קדיש לעילוי נשמה

ומי יגיד קדיש? 

אנדרטה אמיתית

לכל יהודי יש משאלה חשובה, אולי החשובה ביותר בחייו, להשאיר אחריו ‘קדיש’. כלומר: לדאוג לכך שלאחר ה’מאה ועשרים’ יהיה מי שיאמר קדיש לזכרו ולעילוי נשמתו במשך שנת האבל הראשונה וכן ביום הזכרון (יארצייט) בשנים שלאחר מכן. זוהי ההנצחה האמיתית שכל יהודי יכול לבקש לעצמו.

 

העוצמה שבמילים

מילות הקדיש מביעות את האמונה באלוקים גם ברגעים הקשים של אובדן ופרידה “יתגדל ויתקדש שמיה רבא” – יתגדל ויתקדש שמו הגדול של בורא העולם. הקדיש מסתיים בתפילה כי יבוא שלום בעולם: “עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל, ואמרו אמן.”
 

זכות וחובה

חובת אמירת הקדיש הינה זכות המוטלת על בני המנוח מהם נדרש לבוא לבית הכנסת לשלושת התפילות – שחרית, מנחה וערבית.
לעיתים זה אינו מתאפשר מסיבה כל שהיא בפרט כשאין למנוח בנים.
כמו כן, בשנים מאוחרות יותר, קורה שלא תמיד זוכרים את התאריך העברי של ימי הזכרון.

 

יש לך קדיש!

מרכז חב”ד תל אביב, מאפשר לכל אדם להשאיר אחריו ‘קדיש’ על ידי אדם מהימן וירא שמים מר קדיש וילמד משניות (משנה אותיות נשמה) שלוש פעמים ביום במשך שנת האבל ואחריו בכל שנה יום ביום הפטירה לזכרו ולעילוי נשמתו של המנוח.

 

ספר הקדיש

במרכז חב”ד שומרים את שם המנוח ותאריך הפטירה במערכת ממוחשבת – ‘ספר הקדיש’ שמטרתה להזכיר לבני המשפחה בכל שנה, לפני יום הזכרון את התאריך העברי המדויק וביום הזכרון עצמו דואגים לאמירת קדיש ולימוד משניות, לפי דיני ישראל וזאת עד שיקויים היעוד “בִּלַּע הַמָּוֶת לָנֶצַח וּמָחָה ה’ אֵלוֹקִים דִּמְעָה מֵעַל כָּל פָּנִים” בביאת משיח צדקנו במהרה בימינו אמן.

כדי לסדר אמירת קדיש יש ליצור קשר עם

מרכז חב”ד תל אביב בטלפון:  ‎03-5250202
או להשאיר את פרטיך כאן ואנו ניצור איתך קשר בהקדם.

למידע נוסף ולרישום מקוון כנסו לאתר קדיש כאן