טהרת המשפחה

לימוד והדרכה

קדיש

אמירת קדיש לעילוי נשמה

הכשרת מטבחים

אוכל כשר מתחיל במטבח

מרכז החסד

חלוקת מזון לנזקקים

חגים ואירועים

פעילות ואירועים במעגל השנה

מועדון 13

לימוד והכנה לבר מצווה

תפילין ומזוזות

בדיקה ורכישה

ראיון רדיו עם הרב יוסף גערליצקי

ראיון רדיו - הרב יוסף גערליצקי שליח הרבי לתל אביב מדבר על מתווה השבת

רבני תל אביב זועמים על חברי-הכנסת החרדיים: האם הציווי בעשרת הדיברות "זכור את יום השבת לקדשו" איננו כולל את תל אביב?!"

רבני קהילות ושכונות בתל-אביב הביעו זעזוע מהפרסומים אודות הסיכום בין ראש הממשלה לח"כ יעקב ליצמן והח"כים החרדיים בפגישתם אמש. בפרסומים אלו נאמר מפורשות, והח"כים החרדים הודו בכך בפה מלא, כי "באותה פגישה סוכם שיחוקק חוק המשמר את הסטטוס קוו בכל הארץ, ויתן סמכויות לשר הפנים שלא לאשר חוקי עזר לפתיחת חנויות בשבת. אך עם זאת החוק לא יכלול את תל אביב, והמרכולים בתל אביב לא ייסגרו".

"יש לקרוע קריעה על כך שלראשונה ח"כים המחשיבים עצמם חרדיים הודיעו רשמית כי הציווי האלוקי בעשרת הדיברות "זכור את יום השבת לקדשו" איננו חל על תל-אביב, חלילה וחס", הצהירו הרבנים, "התורה ניתנה לכל עם ישראל ללא הבדל בכל מקום בעולם. ח"כים שהסכימו לכך שיש הבדל בין קדושת השבת בירושלים ובבני ברק לקדושת השבת בתל-אביב – מן הראוי שיתפטרו מייצוג מפלגותיהם. פשוט מגוחך שאנשים כאלו נחשבים למייצגי הציבור שומר התורה".

הרב יוסף גרליצקי, רב מרכז תל אביב: "לאף בן אנוש בעולם אין את הזכות לנהל 'עסקים' על מצוות התורה – שמור לי על המצווה הזאת פה ואוותר לך על מצווה אחרת שם.. קל וחומר לא לאותם ח"כים חרדים, שעתה התגלה שאינם ראויים כלל לייצג את הציבור שומרי התורה. כל יהודי בתל-אביב זכאי לשבות ביום השבת וליהנות ממנוחת וקדושת יום השבת, בדיוק כמו שראויים לכך יהודים במאה-שערים.

"ההסכמה הרשמית של ח"כים "חרדיים" שבתל-אביב ניתן יהיה לפתוח מרכולים בשבת, משמעותה היא כפיית עבודה בשבת על סטודנטים צעירים ואמהות ממצב סוציו-אקונומי נמוך, ממש כמו בעידן הקומוניזם של ברית-המועצות; וגזירת אבדון סופית, ח"ו, על אווירת השבת ברחובות העיר. זוהי חרפה והתדרדרות שלא הייתה כמותה בישראל, שהאחראים לה ישירות הם חברי-הכנסת ליצמן, גפני ודרעי".

הרבנים יפרסמו בעיתונות החרדית מחאות בחתימת כל רבני העיר, בהם יקראו לח"כים החרדיים לתקן מיד את המעוות ולהתנצל ברבים על טעותם.

מצו"ב מנשר שחולק ברחבי העיר תל אביב לעידוד שמירת השבת בעיר