טהרת המשפחה

לימוד והדרכה

קדיש

אמירת קדיש לעילוי נשמה

הכשרת מטבחים

אוכל כשר מתחיל במטבח

מרכז החסד

חלוקת מזון לנזקקים

חגים ואירועים

פעילות ואירועים במעגל השנה

מועדון 13

לימוד והכנה לבר מצווה

תפילין ומזוזות

בדיקה ורכישה

תל אביב חוגגת גאולה

מאות תושבי תל אביב מכל החוגים ובראשם רבני ואדמו"רי העיר, גדשו את היכל בית-הכנסת חב"ד - גאולת ישראל לכבוד חגיגת י"ט כסלו המרכזית בתל-אביב והשתתפו בהתוועדות חסידית מלאת חום וחיות שהלכה וגברה ככל שנקפו השעות לתוך הלילה.

לאחר דברי הקדמה והסבר מאירים עיניים של הרב  לוי יצחק גערליצקי שהנחה את ההתוועדות, נעמד הקהל לאמירת פרק תהילים עם המשפיע השליח הרב שלום בער שי'  בוטמן.

לדבר מלכות הוזמן השליח הראשי ורב קהילת חב"ד בתל אביב הגאון הרב יוסף גערליצקי שליט"א, שהסביר בטוב טעם על היחודיות של תורת חסידות חב"ד שבכוחו של הרבי, מצליחה להשפיע ולחדור בכל תחום, בכל מצב ובכל עניין בחיי היהודי בעולם כולו ללא הגבלות של מקום וזמן. זאת הודות למסירות נפש של אדמו"ר הזקן, על כך שאלוקות תוכל לחדור אף לשכל האנושי כי רק אז יכול היהודי לטבול ב'מי הדעת' כהכנה לעתיד לבוא שאז לא יהיה עסק כל העולם אלא לדעת את ה' בלבד. 

כפי המסורת רבת השנים, הנואם המרכזי בהתוועדות היה הרב הראשי הגאון הרב ישראל מאיר לאו שליט"א, שדיבר על החיות ואור נפשינו שניתן לנו בי"ט כסלו ורואים זאת במוחש כפי שנאמר בפרשת השבוע 'את אחיי אנוכי מבקש' באמצעות מפעל השליחות שהקים הרבי מליובאוויטש באמצעות אלפי שליחיו בכל רחבי תבל כדי לדאוג לכל יהודי, להאירו ולהחיותו באור של תורה וחסידות.

לדברי התעוררות, הוזמן אל דוכן הנואמים רב קהילת 'אביר יעקב' בתל אביב הגאון הרב מרדכי אוירבך שליט"א, שבסגנונו המיוחד עורר את הקהל ללימוד ספר התניא שמאיר את הדרך לכל יהודי ועל הדגש המיוחד שאדמו"ר הזקן מטיב לבאר בצורה נפלאה את 'המבדיל בין ישראל לעמים' כי ליהודי יש נשמה שהיא 'חלק אלוקה ממעל ממש', שכל כך נוגע וחשוב לעם ישראל בדורנו.

נואם אורח מיוחד היה השר לשעבר מר גדעון סער שדיבר על כך שחג הגאולה י"ט כסלו קשור לכאורה עם חסידות חב"ד, אך בפועל ניתן לראות במוחש את השפעתו של יום זה על כלל ישראל ברחבי תבל. לא לחינם זכתה הצהרת המעצמה הגדולה בתבל שהכריזה על הכרתה בירושלים כעיר הבירה של ארץ ישראל להתפרסם ביום זה.

על חלק הניגונים והשמחה הופקד ר' שמחה פרידמן והחזן הידוע ר' חיים אליעזר הרשטיק, שהפליאו לרומם את הקהל טפח מעל הקרקע. בסיום החלק הרשמי של ההתוועדות שאורגן ע"י השלוחים הרב יצחק ביר והרב יחזקאל גבירץ מאגף הפעילות של מרכז חב"ד תל אביב, התיישבו רבים סביב השולחן להמשך ההתוועדות יחד עם הרב גערליצקי שנמשכה לתוך השעות הקטנות של הלילה..

תוכנית מיוחדת בנושא חג הגאולה נערכה למאות ילדים בחלקו השני של בית-הכנסת.

מלבד ההתוועדות המרכזית התקיימו במהלך י"ט-כ' כסלו 42 התוועדויות נוספות בשכונות העיר ת"א–יפו על-ידי שלוחי הרבי בעיר כולה.

צילום: מאיר אלפסי